Güvenli Mesajlaşma Teknolojileri
Dijital iletişim günden güne ve artan bir hızla yaşantımızın parçası olmaya devam ediyor.  Bu durum dijital iletişim araçlarının kalitesini ve hızını arttırıyor.  Günümüzde her konum ve cihazdan iletişim ihtiyacı duyuluyor.

Dijial iletişim imkanları, rahatlığı ve fonksiyonellikleri ile beraberinde güvenlik risklerini de getiriyor. Hem dijital iletişim platformlarının avantajlarından kısıtlama olmaksızın faydalanmak, hem de güvenli iletişim kurabilmek artan bir ihtiyaç olarak kendini hissettiriyor.

Vizyon ARGE , güvenli iletişim sistemlerine olan ihtiyacın büyüyen bir pazarı beslediğini öngörmekte ve bu alana yatırım yapmaktadır.

Markalarımızdan SurGATE Labs , güvenli iletişim teknolojileri konusunda ARGE çalışmaları yapmaktadır.

Surgate Messaging Gateway  ile, virüs ve oltalama e-postaları engellenebilir, istenmeyen e-postalar e-posta kutunuza ulaşmadan kesilir.  Kurum içi belirlenen politikalara göre
e-postalarda DLP filtreleme yapılabilir.

Çalışanlarınızın e-postalarının başkaları tarafından okunması veya ele geçirilmesini engellemek için SSL tabanlı e-posta sunucu ve groupware çözümleri sunmaktayız.

Ayrıca kurum içi anlık mesajlaşma(chat) platformumuz sayesinde  çalışanlar güvenli ve şifreli haberleşme imkanı bulmaktadır.

Tüm bu çözümlerimiz sayesinde BT kaynaklarının ve çalışanlarınızın  sadece kendi işiyle ilgili işlemlere odaklanmasını sağlayarak verimliliği artırabilirsiniz.

İlgili Markalar

surgate_marka

İlgili Ürünler

SurGATE Messaging Gateway

Gelen ve Giden e-postalar için güçlü antivirüs ve antispam filtresi ile zararlı içerikleri ağınıza girmeden engeller. DLP, Anti-Spoofing, Black/White List, RBL, SMTP IPS politikaları ile etkin ve güvenli bir mesajlaşma imkanı sunar.

SurGATE Messaging Suite

POP3/POP3S, IMAP/IMAPS , SMTP/SMTPS(TLS,SSL) desteği ile güvenli iletişim sağlamaktadır. SSL destekli şirket içi iletişim platformu, takvim paylaşımı, Global adres defteri,e-posta arşivleme ve raporlama özellikleri ile MS Exchange alternatifi e-posta sunucusudur.

SRN™ Reputation Network

SurGATE Reputation Network (SRN), merkezi IP puanlama sistemidir. Geleneksel RBL’lerin karaliste özelliğini içermekle beraber, merkezi bir beyaz liste (whitelist) ve gri liste bypass (Greylisting ignore) özellikleri bulunmaktadır. Merkezi beyaz liste özelliği sayesinde özellikle Türkiye’deki güvenilir kaynaklardan gelen e-postalar için spam filtreleri iptal edilerek, bu kaynaklardan (GSM operatörlerinin, bankaların vb… kurumların ekstre ve dekont gönderen email sunucuları vb.) gelen mesajların yanlışlıkla spam olarak algılanma riski sıfıra indirilmektedir. Greylist bypass özelliği sayesinde de dünyada ve özellikle Türkiye’deki gerçek e-posta sunucularına karşı gereksiz yere greylist kontrolünün yapılması engellenmiş olur.